Telefonda Yer ve Konum Nokta Yer Tespiti  

GPS NOKTA YER TESPİTİ
GPS NOKTA YER TESPİTİ

Sadece bir uygulama yükleyerek kolay bir şekilde cep telefonundan yer tespiti yapabilmek ve sevdiğiniz kişileri ya da telefonunuzu güvende tutmak mümkün.

Casus yazılım vasıtasıyla sizin de sahip olabileceğiniz yer tespiti özellikleri uzun süredir pek çok kişinin çocuklarına, çalışanlarına ve kendi telefonlarına göz kulak olabilmeleri için yardım ediyor.

Telefon yeri tespit etme için kullanabileceğiniz programların sayısının ilk başta çok fazla gibi göründüğünü fark etmişsinizdir. Google’dan casus yazılım diye aramanız listelere ulaşmanız için yeterli. Peki bunlardan hangisinden başlamalı ya da diğer bir deyişle hangisini kullanmak en iyi tercihlerden biri olacaktır?

Konum tespiti yapabilmek için sadece tek bir özelliğe bel bağlamak doğru olmayacaktır. GPS takibi ne kadar mükemmel bir şey olsa da yeri geldiğinde kullanılamayabilir ve eliniz kolunuz bağlı olarak. Bu yüzden bir casus yazılımın cep telefonu konum belirleme için beraber çalışabilen ve yeri geldiğinde diğerinin eksiklerini tamamlayan birkaç özelliği birden barındırması gerekir. Tabii ücretinin herkes tarafından karşılanabilecek miktarlarda olması dikkatli edilmesi gereken diğer bir kriter. Casus yazılım programlarını bu doğrultuda incelediğimizde en iyi seçeneklerin başında mSpy geliyor. Bu programın sahip olduğu konum takibi özellikleri:

  • GPS Konum Takibi
  • Kablosuz Ağ İsimlerini Öğrenme
  • Coğrafi Çevreleme

Cep Telefonu Konum Belirleme

GPS konum takibi konum takibi konusunda sektördeki standartlardan biridir. Uydular aracılığıyla yer tespiti yapmaya yarayan bu özellik sayesinde mSpy yüklü olduğu cihazın GPS’i üzerinden yer tespiti yapabilir. Üstelik normal GPS çalışmıyor olsa bile yer tespitiyapmaya devam edebiliyor. Konum tespiti ile entegre çalışan coğrafi çevreleme ise önceden belirlediğiniz belirli konumlara girilip çıkıldığında uyarı almanız sağlanıyor.

Kablosuz ağ isimlerini öğrenmenin başta konum tespitine nasıl fayda sağlayacağını bilememiş olabilirsiniz. Kablosuz ağların isimlerinin nerenin kablosuz ağı olduğuna dair net bilgi taşır. Böylece misal olarak hangi kafenin kablosuz ağına bağlı olunduğundan yer tespiti yapmak mümkün olabiliyor.

Elbette cep telefonundan yer tespiti yapmak için toplanan bu bilgileri incelemek gerekiyor. mSpy’ın paneline girdiğinizde o andaki güncel konumu, belirli zaman aralıklarında bulunulmuş yerleri ve izlenen rotayı harita üzerinden görebiliyorsunuz. Detaylı adres bilgisine bile ulaşılabiliyor.

Casus Yazılım ile Telefon Yeri Tespit Etme

Casus yazılım satın aldıktan sonra takip edilecek olan telefona yüklemeniz gerekiyor. iPhone ve Android cihazlar için farklı yönergeler takip etmek gerekecek ama her ikisinde de toplam yükleme süresinin dakikalar içerisinde halledilebiliyor. Yükleme işleminden sonra kullanıcı paneline girerek harita üzerinden bütün konum takibi verilerini inceleyebileceksiniz.

Telefonunu kaybetmekten korkan biri, çocuğunun gerektiğinde nerede olduğu konusunda sürekli meraklanan bir ebeveyn ya da çalışanlarının olması gerektiği yerde bulunduklarını kontrol etmek isteyen bir patron olmak fark etmez. Casus yazılım kullanarak telefon yeri tespit etme işi işte bu kadar kolay.

Çocuğunuza hediye olarak yepyeni bir cep telefonu aldınız. Her ne kadar telefonuna düşkün olsa da sıklıkla bir yerler de unutuyor ama bir şekilde buluyordunuz. Ancak şimdi bulamıyorsunuz, kayıp Samsung telefon nasıl bulunur diye düşünüyorsunuz. İhtimal vermiyorsunuz ama belki de cep çalındı. Bu kez de başka bir soru aklınıza geliyor: çalınan telefon nasıl bulunur? Hem bu sorulara cevap verebilecek hem de Android telefon takip imkanı sunan kayıp telefonun yerini tespit etme yazılımı mevcut. Kaybolan telefon nasıl bulunur ele alırken bu yazılımı da tanıyalım.

Kayıp Telefon Nasıl Bulunur?

Cep telefonlarının kaybolması ya da çalınması sıklıkla karşılaşılan bir durum. Bu tür durumlara karşı hazırlıklı olmak her zaman yararınıza olacaktır. Alacağımız tedbirler ile kayıp telefonun yerini tespit etme mümkün. Bu konuda size yardımcı olabilecek uygulamalar mevcut. Farklı çözümler bulunabilir ancak daha fonksiyonel çözümlerden bahsedeceğiz. Bu konuda hem telefon yer tespiti hem de telefon izleme yapabilen casus yazılımlar kullanılabilir. Eğer çocuğunuza ait bir telefonun kaybolmasını veya çalınmasını istemiyor hem de çocuğunuzun nerede olduğunu, telefonla neler yaptığını öğrenmek istiyorsanız ebeveyn denetimine imkan veren telefon izleme programı mSpy, ideal bir çözüm sunacaktır. İşletim sistemine göre kayıp telefon bulma nasıl yapılabilir, iPhone ve Android üzerinden inceleyelim.

Kayıp iPhone Nasıl Bulunur?

Kayıp iPhone bulma mSpy yazılımı için sorun değil. GPS takip sayesinde kolayca yapılabiliyor. Yazılımın simgesini uygulamalar bölümünde gözükmemesi için gizleyebilirsiniz. Bu özellik sayesinde çalınan telefonu bulmak daha kolay hale gelmektedir. Herhangi bir simge gözükmediği için telefonu çalan kişi telefonun izlendiğinden haberi olmaz. GPS uyduları ve İnternet bağlantısı sayesinde cihaz ister kaybolsun ister çalınsın konumu tespit edilebilir. Yazılım anlık konum bilgilerini kullanıcı paneline aktarır. Siz de panelinize bağlanarak cihazın nerede olduğunu, en son ne zaman kullanıldığını, arama yapılan konumları dahi görebilirsiniz. Yazılımın tam olarak çalışabilmesi için telefona jailbreak yapılması gerektiğini hatırlatalım.

Kaybolan Android Telefonu Bulma Yöntemi

iOS, iPhone harici telefonlarda kullanılamaz iken Android pek çok marka ve modelde kullanıldığı için avantaj sağlar. Nasıl Samsung telefon takip mümkün ise Lg cihaz takip de o derece mümkündür. Kaybolan veya çalınan telefonun markası değil Android olması yeterlidir. Konum bulma programı mSpy, Android telefonlarda sorunsuz bir şekilde çalışabilmektedir. Anlık konum bilgilerini kontrol panelinizden takip edebilirsiniz. Belirlediğiniz bir alanın dışına çıkılmasında veya istemediğiniz bir alana girildiğinde uyarı alırsınız. Konum bilgisindeki anormal bir değişiklik cihazın kaybolduğuna veya çalındığına işaret edebilir. Üstelik yazılımı kullanmak için root yapmanıza da gerek yok. mSpy sayesinde Android uzaktan kontrol edilebilir hale geliyor. Son olarak bu yazılımı nasıl kullanabileceğinize değinelim.

Kayıp Telefon Bulma Programı Yükleyin

Kayıp telefonun yerini tespit etme ve ebeveyn denetimi konusunda yetkin olan mSpy’ı mutlaka denemelisiniz. Cep telefonu takip etme programı indirip bedava 7 gün boyunca deneyebilirsiniz. Özellikle aile kiti ile birden fazla cep takibi yapabilirsiniz. Bu sayede kayıp telefon derdine son verebilirsiniz. mSpy’ın sunmuş olduğu mobil uygulaması sayesinde telefondan yer tespiti de yapabilirsiniz. Bu uygulama ile kontrol panelinize bağlanıp konum bilgisi alabilirsiniz. Hatırlatma olarak belirtelim ki yazılımın yaptığı telefon numarası takip etme değil, yüklendiği cihazın kendisini takip etmektir. Bunu da İnternet aracılığıyla yapar. Burada önemli olan cep numarası değil cihazın kendisidir. mSpy ile çocuklarınızın nerede olduklarını takip edin ve mobil kullanımlarını denetim altına alın.