Telefona Uzaktan Gizlice Bağlanma Müdahale Etme 

Telefona uzaktan gizlice bağlanma müdahale etme gibi bir şeyi 10 yıl önce söylesek herkes böyle bir şeyin imkânsız olacağını ve daha uzun yıllar beklememiz gerektiğini söylerdi. 2015 yılında artık tamamen gerçekleşebilir bir durumda ve sizde istediğiniz kişilerin telefonlarına müdahale edebilirsiniz.

Casus yazılım programları ile sizde kimi istiyorsanız gizlice onun telefonuna girebilir ve müdahale de bulunabilirsiniz. Karşı tarafın haberi dahi olmadan bu işlemi saniyeler içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. Profesyonel yazılımlar sayesinde bu işlemi çok basit bir yöntem ile yapabiliyorsunuz.

Kimin telefonuna girmek istiyorsunuz? Eşinizin, çalışanlarınızın yapmanız gereken profesyonel hizmet veren bir casus yazılım satın almak ve uzaktan gizlice müdahale etmeye başlayabilirsiniz.

Başkasının telefonuna sızma mümkün mü?

Başkasının telefonuna girmek ve o telefondaki bilgileri görme ihtiyacı günümüzde bazı durumlarda bir gereklilik halini bile almaktadır. Özellikle dijital çağda çocuk yetiştirmek isteyen ebeveynler için çocuklarının kontrolsüz bir internet ortamında dolaşması çok da uygun bir durum olarak görülmeyebilir.

Ayrıca mobil telefonlar hayatımızın her alanında kullandığımız ve yanımızdan ayırmadığımız cihazlar olması nedeniyle bir yerde de sır ortaklarımız oluyorlar. Bu nedenle örneğin ailesiyle ilgili bir sorun olduğunu düşünen ya da daha açık ifadesiyle aldatıldığından şüphelenen bir eş, partnerinin onu aldatıp aldatmadığını anlayabilmek için başkasının telefonuna sızmak gereksinimi duyulabilir.

Bu ve bunun gibi nedenler göz önünde bulundurulduğunda bu ihtiyacı gidermek ve karşı telefona sızma için özel programlar kullanılmaktadır. Yani başlıkta yer verdiğimiz sorunun cevabını evet olarak belirtebiliriz.

Şimdi gelin bu işlemin nasıl yapıldığının detaylarına göz atalım. 

En iyi 4 başkasının telefonunu kontrol etme programı

Bu programların birçoğunun kullanım mantığı aynıdır. iOs ya da Android telefona sızma işlemlerinin ikisi de bu programlar aracılığıyla mümkündür. Sızma işleminin temel mantığı casus yazılımı ilgili telefona yüklemek, gerekli kurulum ve gizleme ayarlarını yaptıktan sonra telefonun kullanıcısının sizin o telefona sızdığınızı fark etmemesini sağlamak ve sonrasında o programın sizlere sunmuş olduğu takip paneli üzerinden sızdığınız telefonun dilediğiniz tüm programlarını görmek.

Biz de telefondan başka bir telefonu kontrol etme, mesajlarını okuma ve hatta çektiği fotoğrafları görme gibi gelişmiş işlevler sunan piyasadaki programları teker teker denedik. Bunlar arasından en sorunsuz ve kolay kullanım sunan en iyi 3 telefona sızma programı hangisi bunları tespit ettik. 

mSpy

mspy

Gerek telefon hackleme gerekse her yaştan kullanıcının kolayca bu işlemi gerçekleştirmesini sağlama gibi her türlü yönden bakıldığında mSpy bu alandaki en iyi programdır.

 Öncelikle bu programın en dikkat çekici özelliğinin kolay erişim sunması olduğunu belirtelim. mSpy’ın rakiplerinin birçoğunun en önemli eksikliği Türkiye pazarına özel geliştirmeler yapmamasıdır. En basit örneğiyle mSpy’ın rakibi olabilecek pek çok programın Türkçe versiyonlarının dahi olmadığı görülüyor. Bu da elbette bu programı Türkiye’de kullanacak kişilerin programı kullanma ve erişim problemleri yaşayabileceği anlamına geliyor.

 Ayrıca mSpy, telefona sızma yapacak kişiye çok basit ve pratik ara yüz sunan bir panelle erişim yapma imkânı sunuyor. Programın hem iOS hem de Android telefona sızma programı olarak rahatlıkla kullanılabileceğini de belirtelim.

mSpy ile kullanıcıların sızdıkları telefonda takip edebilecekleri özelliklerini şu şekilde belirtebiliriz:

 • Takip edilen telefondaki aramaları takip etme.
 • Gelen/Giden SMS takibi.
 • Anlık mesajlaşma uygulamalarına gelen/giden mesajların takibi.
 • Konum izlemesi.
 • Telefondaki uygulamaların içerikleri.

TheSpyBubble

spybubble

En iyi telefon hacker programları listemizin ikinci üyesi TheSpyBubble uygulaması. Tıpkı mSpy gibi Türkçe desteği veren TheSpyBubble’ın mSpy’a göre dezavantajı mSpy kadar stabil çalışmaması ve bazı özelliklerinin eksik olması olarak belirtilebilir. Ancak fiyatının da bu ölçüde düşük olduğunu belirtelim.

Bununla birlikte TheSpyBubble’ın kullanıcı panelinin mSpy kadar kolay anlaşılır bir panel olmadığını da ekleyelim. TheSpyBubble’ın kullanıcılarına sunduğu özellikleri şu şekilde belirtebiliriz:

 • Arama kayıtlarını izleme.
 • Gelen giden SMS’leri izleme.
 • GPS konum izleme.
 • Sosyal medya hesaplarını takip etme.
 • Telefonda yapılan bazı eylemleri yasaklama ve bu eylemler yapıldığında bildirim alma.
 • Galerideki fotoğraf ve video dosyalarını takip etme.

eyeZy

eyezy

eyeZy listemizin Türkçe desteği olmayan ancak gelişmiş özellikleriyle dikkatleri üzerine çeken uygulaması. Özellikle ebeveynlerin çocuklarını kontrol etmeleri üzerine uzmanlaşmış bir program olan eyeZy, birinin telefonuna sızma anlamında en iyi özellikleri sunan uygulamalardan biridir.

Özellikle burada ebeveyn kontrolü için özelleşmiş bir uygulama olmasına rağmen diğer amaçlar için de gönül rahatlığıyla kullanılabilecek bir uygulamadır.

Uygulamanın tek dezavantajını bazı özelliklerinin iOS yazılıma sahip telefonlarda stabil bir şekilde çalışmaması olarak gösterilebilir.

eyeZy’ın kullanıcılarına sunmuş olduğu gelişmiş özellikleri şu şekilde belirtebiliriz:

 • Keylogger özelliği ile takip edilen telefonun şifrelerini görme.
 • Sosyal ağları takip etme.
 • SMS ve gelen/giden arama takibi.
 • Takip edilen cihaza gelen e-mailleri izleme.
 • GPS ile konum takibi.
 • Bunların çok daha fazlası da yine eyeZy tarafından başkasının telefonuna sızma için kolayca kullanılabilmektedir.

Telefon Numarasıyla Takip: Localize.mobi

localize.mobi

Bir telefon takip uygulaması olarak dilediğiniz tüm telefon numaralarının nerede olduğunu en kolay görebileceğiniz uygulama Localize.mobi’dir.

Localize.mobi’nin bu listenin en iyileri arasına girmesinin en önemli sebeplerinden biri fiziksel erişim olmadan telefon takip imkânı sunmasıdır. Localize.mobi telefon takip programı ücretsiz mi sorusuna ise neredeyse ücretsiz cevabını verebiliriz. Üstelik bunu da aylık sadece 13 TL gibi bir ücret karşılığında yapmaktadır.

Localize.mobi bu takip işlemini takip etmek istediğiniz telefon numarasını kullanıcı panelinden girdiğinizde ona bir SMS göndererek yapmaktadır. İlgili telefonun sahibi bu SMS’teki linke tıklarsa konumu otomatik olarak Localize.mobi’den size gönderilecektir.

GPS ile dilediğiniz telefonun konumunu en kolay Localize.mobi ile görebilirsiniz.

Telefon hackleme yazılımı takip edilecek telefona nasıl kurulur?

Burada elbette telefon hacklemek isteyenler için en iyi yazılımlardan bahsettikten sonra akıllara gelecek sorulardan ilki bu yazılımların takip edilmesi gereken telefonlara nasıl kurulacağını da anlatmak istiyoruz. 

Bunun için listemizin birinci sırasında yer alan mSpy üzerinden örnekleyerek adım adım bu yazılımın telefona nasıl kurulacağından bahsedelim. 

Adım 1. mSpy sitesinde bir hesap oluşturun

İlk olarak mSpy internet sitesinde kendi adınıza kayıtlı ve aktif olarak kullandığınız e-postanız ve yine bu hesaba erişebileceğiniz bir şifreyi kullanarak hesap oluşturmanız gerekmektedir.

Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta oluşturacağınız hesap için kullanacağınız e-posta adresinin aktif olarak kullandığınız bir e-posta adresi olması gerektiğidir.

Bu hesabı açtıktan sonra tüm işlemlerinizi hesabın kayıt olduğu ve bu e-posta hesabına bağlı panel üzerinden gerçekleştireceksiniz. Bu nedenle hesap açarken kullandığınız bu e-postanın aktif olmasına dikkat edin. 

Adım 2. Cihaz seçin & mSpy kurulum uygulamasını indirin

Hesabı kaydettikten sonraki adım cihazınızın hangi işletim sistemine sahip olduğunu seçmek ve bu işletim sistemine göre mSpy uygulamasını cihaza indirmektir. Eğer Android işletim sistemi olan bir telefonunuz varsa ona göre özel kurulum uygulaması kullanacaksanız. iOS için de yine farklı bir yükleme uygulaması kullanılacaktır.

Bu aşamada cihazın işletim sisteminin ne olduğunu seçtikten sonra ona uygun kurulum dosyasını Android için .apk şeklinde indirin ve bu dosyayı başkasının telefonuna bağlanma için kullanmanız gerektiğini unutmayın. Bu .apk dosyası aynı zamanda Wi-Fi üzerinden telefon hackleme programı olarak kullanılacaktır. 

Adım 3. Uygulama kullanım planınızı seçin

Bu düzeyde her uygulama için olduğu gibi mSpy için de belli uygulama planları bulunmaktadır. Yukarıdaki listede belirttiğimiz en iyi 3 telefon takip uygulamasının her birinin belli kullanım planları ve bunların da belli ücretleri bulunmaktadır. mSpy için bu kullanım ücretlerinin ve planları güncel fiyatları şu şekildedir:

450 TL

1 aylık Premium hesap ücreti

710 TL

3 aylık Premium hesap ücreti

880 TL

12 aylık Premium hesap ücreti


Bu hesap planlarından bütçenize uygun olan planı seçtikten sonra bir sonraki adıma ilerleyeceksiniz. 

Adım 4. Telefonu izlemeye başlayın

Kullanım planını seçtikten sonra ilgili .apk dosyasını indirmek için kayıtta belirttiğiniz e-posta adresine bir link yollanacaktır. Bu linki kullanarak indirme işlemini başlatmanız gerekecektir.

Linke tıkladıktan sonra Android cihazda .apk dosyasının güvenlik prosedürleri tarafından fark edilmemesi için Google Play Store güvenliğini kapatmanız gerekmektedir. Bu işlemlerin nasıl yapılacağı da yine size gönderilen e-postada detaylı olarak aktarılacaktır. Yine de sorun yaşamanız halinde mSpy teknik destek ekibinin 7/24 canlı destek hattı üzerinden sorunlarınıza çözüm bulmak amacıyla talep oluşturabilirsiniz. Canlı destek hattı yaşayabileceğiniz tüm sorunlarda sizlere yardımcı olacaktır.

Tüm bu kurulum süreci oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirilmekte ve satın alma işleminin ardından telefona sızma panelinin açılması da kısa sürede gerçekleştirilmekte ve programın kullanımına başlanmaktadır. 

Başkasının telefonuna girmek ücretsiz yapılabilir mi?

Yukarıda bahsettiğimiz uygulamaların ücretli planlarının olduğu ve bu planlardan biri satın alınarak sürecin devam ettirilmesi gerektiğinden bahsettik. Ancak bu noktada bir kullanıcı olarak haklı bir şekilde başkasının telefonuna girmek ücretsiz şekilde yapılabilir mi sorusunu sorabilirsiniz.

Bunu yapmak için ne yazık ki profesyonel düzeyde bir çözüm yoktur. Yalnızca bazı uygulamaların ücretsiz deneme sürümleri üzerinden geçici süreliğine bir çözüm bulabilirsiniz. 

Wi-Fi üzerinden telefon hackleme

Telefonun bağlandığı Wi-Fi üzerinden telefon hackleme imkanı sunan bazı uygulamalar da mevcuttur. Bu uygulamalar aynı zamandbaşkbilgisayara sızma programı olarak da kullanılabilecek uygulamalardır.

Aynı zamanda yukarıda bahsettiğimiz eyeZy uygulamasını Wi-Fi üzerinden telefon takibi özelliği de mevcuttur. Yine bu özellik ile ilgili detayları ve aynı zamanda başkasının bilgisayarına sızma uygulaması olarak nasıl kullanılabileceğini eyeZy uygulamasının kurulumu esnasında öğrenebilirsiniz. 

İnsanlar neden başka telefonu kontrol etme programı yüklerler?

Girişte de belirttiğimiz gibi dijital çağda kullandığımız internet bağlantısına sahip aletler bizim bir yerde sırdaşımız olmaktadır. Ancak evliliklerde eşlerin birbirlerine olan sadakatlerinin ya da bir iş yerinde sadece iş amacı için iş yeri tarafından verilen telefonun özel iş ve işlemlerde kullanılmasının takip edilmesinin faydalı olduğu durumlar söz konusu olmaktadır. Bu da birinin telefonuna sızmak için özellikle aldatmadan şüphelenilen durumlarda geçerli bir sebep teşkil edecektir. 

Ebeveyn kontrolü

Çocukların internette başıboş bırakılması nedeniyle yaşanabilecek sakıncalara dair her gün yeni haberler görülmektedir. Bu sakıncalardan kaçınmak amacıyla telefon takip uygulamaları kullanılmalıdır. Zira yaşı küçük çocukların akıllı telefonlar kullandığı bilinen bir gerçektir. Elbette bu hak onlardan kısıtlanmamalıdır. Ancak telefon kullanımlarının bilinçli bir şekilde sürdürülebilmesi için başka telefonu kontrol etme programı aracılığıyla çocukların telefonlarında kimlerle irtibat kurdukları ebeveynler tarafından takip edilmelidir. 

Aldatan eşi yakalama

Evliliklerde eşler birbirlerine sadık olmak zorundadır. Ancak ne yazık ki aldatma olayları her evlilik için söz konusu olabilir. Eşlerden biri diğerinin aldattığından şüpheleniyorsa onun en büyük kanıtı ve yakalama aracı eşinin telefonu olacaktır.

Eşinizin şüpheli davranışları varsa onun telefonunda kimlerle görüştüğünü takip ederek kolayca sizi aldatıp aldatmadığını anlayabilirsiniz. Aile birliği zarar görmüşse bunun sonuçlarıyla karşılaşmak ve süreci sonlandırmak için size iyi bir telefon takip programı gerekecektir. 

Çalışanları izleme

Çoğu işyeri mesai saatleri içerisinde çalışanlarının kullanması için onlara akıllı telefon sağlamaktadır. Bu telefonlar ile çalışanların mesai saatleri içerisinde işlerin ne kadarını tamamladıkları ve işyerinin verdiği telefonu kendi şahsi işi için kullanıp kullanmadığını anlayabilirsiniz.

Elbette işyerlerinde patron ile çalışan arasında güven ilişkisi olmalıdır. Ancak bu güven ilişkisinin zarar gördüğü durumlarda takip etme gibi bir durum gerekebilmektedir.

Sonuç

Günümüz dijital dünyasında işyerlerinde ebeveynler olarak ve daha farklı sebeplerden dolayı telefon takibi ve başkasının telefonuna sızma gerekebilmektedir. Bunu sağlamanın en güvenli ve kolay yolu yukarıda bahsettiğimiz casus yazılımların kullanılmasıdır.

Bunların en iyilerinden biri olan mSpy hem kolay kullanım hem de müşteri desteği gibi özellikleriyle bizim en çok tavsiye ettiğimiz yazılımdır.