Whatsapp Takip Programı bütün Dünya’ da kullanılan anlık mesajlaşma araçlarından bir tanesi ve oldukça popüler ülkemizde de milyonlarca kullanıcısı olan bu uygulama da her gün milyarlarca mesaj gönderilip alınıyor. Ayrıca fotoğraf ses ve video gibi diğer hizmetlerde kullanılabiliyor. Peki, sevdiklerinizin her gün kimlerle konuştuğunu ve Whatsapp üzerinden neler yaptığını düşündünüz mü?

Whatsapp Okuma ve Resim Video Ses Transferlerinin ve Ses Notlarını Dinleme Takibi yaparak bundan haberdar olabilir ve sizde sevdiklerinizin Whatsapp günlüğünden haberdar olabilirsiniz. Hepimiz sevgililerimizin ya da eşlerimizin kimlerle konuştuğunu merak ediyoruz. Sizlere onların haberi olmadan tere yağdan kıl çeker gibi, profesyonel casusluk programı yardım edecek ve kiminle konuşuyor bu fotoğraf kimden geldi? Gibi soruların oluşmamasını sağlayacak.

whatsapp

Başkasının WhatsApp uygulamasını izlemek mümkün müdür? 

Dijital çağda en büyük sırdaşımız farkında olalım ya da olmayalım her birimiz için akıllı telefonlarımız. Bu telefonlarda bir program var ki o da bizim diğer insanlarla yaptığımız tüm diyalogları barındırıyor. WhatsApp’tan bahsediyoruz. WhatsApp ile ilgili en çok merak edilen konuların başındaysa başka birinin WhatsApp konuşmalarını takip etmemiz mümkün müdür sorusu geliyor.

Bu soruya evet cevabını vermek mümkün. Ancak başka birinin WhatsApp uygulamalarını izlememiz nasıl mümkün olacak? Zaten önemli olan da aslına bakılırsa bunu gerçekleştirmek.

Başkalarının WhatsApp konuşmalarını takip etmenin en pratik yolu WhatsApp takip programı kullanmaktır. Bu programların sunmuş oldukları imkânı kullanarak WhatsApp konuşmalarını merak ettiğiniz kişinin hem tüm konuşmalarını hem de WhatsApp üzerinden gönderdiği ve ona gelen dosya ve fotoğrafları ayrıca WhatsApp üzerinden yaptığı aramaları yani kısaca WhatsApp ile ilgili her şeyi sanki o telefonu siz kullanıyormuşsunuz gibi görebilirsiniz.

Piyasada WhatsApp izleme için pek çok farklı program vardır. Bu programların her birinin farklı üyelik paketleri ve bunların da farklı ücretlendirmeleri mevcuttur. Dolayısıyla burada ortaya WhatsApp mesajlarını okuma için hangi program ne özellikler sunuyor ve bu özelliklere dayanarak hangi programı tercih etmeliyiz sorunu çıkmaktadır.

Biz de uzun bir süre bu konuda piyasada WhatsApp takip etme işlevi olan farklı programları denedik ve tüm yönleriyle bu programları ele almaya çalıştık.

whatsapp sohbetlerini izle

En iyi WhatsApp takip programları

Uzun süre kullandıktan sonra farklı özellikleriyle ele aldığımız pek çok program arasından sizlere en iyi 3 tanesini tanıtmak istiyoruz. Bu programların bazıları WhatsApp takip programı ücretsiz kategorisine girmekteyken bazılarının da belli abonelik planları ile ücretli kullanımları bulunuyor. Dilerseniz en iyi 3 takip programı hangisi birlikte göz atalım. 

mSpy

mspy

WhatsApp takibi yapılabilecek uygulamalar arasında gerek kurulumuyla gerekse kullanımının kolaylığıyla şüphesiz açık ara bizi en çok etkileyen uygulama mSpy oldu. Piyasada özellikle iOS işletim sistemine sahip cihazlar üzerinde etkili olamayan takip uygulamaları mevcutken mSpy hem Android hem de iOS işletim sistemlerinde sorunsuz bir şekilde çalışmasıyla ön plana çıkıyor.

Hem WhatsApp mesaj takibi yapılabilen hem de WhatsApp’tan gerçekleştirilen aramaların takip edilebildiği mSpy’ın hedef cihaza kurulumu ise tüm işlem süreçleriyle birlikte değerlendirildiğinde 5 dakikayı aşmıyor.

mSpy’ı rakiplerinden ayıran en önemli özelliklerden biriyse mSpy’ı kullanıcılarına sunmuş olduğu teknik destek hizmeti bulunuyor. Gerek kurulum gerekse programın kullanımı esnasında yaşanabilecek her türlü problem hakkında anında müdahalede bulunabilecek bir teknik destek ekibine kullanıcı paneliniz üzerinden kolayca ulaşabiliyorsunuz. Bu belki de mSpy’ı diğerlerinden ayırdığımız en önemli özellik. Zira bunu mSpy kadar iyi yapan bir rakibi yok diyebiliriz. 

SpyBubble

spybubble

mSpy’dan sonra gelen en iyi WhatsApp takibi yazılımını SpyBubble olarak belirtebiliriz. SpyBubble ile takip etmek istediğiniz cihaza gelen ve ondan gönderilen tüm WhatsApp mesajlarını, dosyalarını görebilir ve yapılan aramaları da benzer şekilde izleyebilirsiniz.

SpyBubble da yine mSpy gibi kurulum aşamasında yaşattığı sorunsuzlukla gözü kapalı tercih edilebilecek uygulamalar arasında yer alıyor. Ayrıca tıpkı mSpy gibi SpyBubble’ı da hem iOS işletim sistemine sahip cihazlarda hem de Android işletim sistemine sahip cihazlarda sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Bununla birlikte mSpy ile karşılaştırıldığında nispeten daha uygun fiyatlı üyelik paketlerinden kullanıcılarını faydalandıran SpyBubble’ın bir diğer avantajı da mSpy kadar güçlü olmasa da Türkiye için özel bir müşteri hizmetleri ekibinin olması. Özellikle tüm casus programlar özelinde Türkiye’ye özel müşteri hizmetleri ve Türkçe dil desteğini mSpy ve SpyBubble kadar başarılı şekilde veren başka uygulama da yok diyebiliriz. 

eyeZy

eyezy

Kendini ebeveyn takip uygulaması alanında konumlandıran eyeZy, çocuklarının teknoloji ile ilişkisini izlemek isteyen ebeveynler için piyasadaki oldukça başarılı programlardan bir tanesi. Klasik bir casus yazılım olarak takip edilen telefonun neredeyse tüm uygulamalarının takip edilmesini sağladığı gibi aynı zamanda WhatsApp takip etme özelliğini de kullanıcıya başarılı bir şekilde sunuyor.

Teknik anlamda oldukça yeterli olan uygulama, Türkçe dil desteği ve Türkiye’ye özel stratejiler geliştiren en başarılı uygulamalardan üçüncü sıraya aldığımız uygulama. Kısa bir süre önce piyasaya girmesine rağmen Türkiye piyasasında hızla yükselen eyeZy de WhatsApp mesajlarını okuma programları arasında muhakkak alternatifler arasında düşünülecek uygulamalardan biri olarak dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. 

WhatsApp takip programı nasıl çalışıyor?

Gelelim WhatsApp takip programları ile ilgili en çok merak edilen konulardan birine: WhatsApp takip programlarının takip ettiği cihazlardaki mesajları görmemize nasıl imkân sağladığına.

Bu noktada Android için her programın Android ve iOS işletim sistemine sahip cihazlar için ayrı stratejileri bulunmaktadır. Android için WhatsApp takip uygulamalarını kullanırken bu uygulamalar tarafından üretilen .apk cinsindeki bir dosya kullanılmaktadır. Bu dosya hedef cihaza yüklendikten sonra WhatsApp gizli takip arka planda çalışan bu uygulama ile başlatılmaktadır.

iOS cihazların takibi içinse iCloud hesabı kullanılmaktadır. Takip etmek istediğiniz cihazın iCloud şifresini panele girdikten sonra artık o cihaz sanki sizin cihazınızmış gibi takip paneli üzerinden o cihaza ait her türlü bilgiyi kolayca görebilirsiniz. iCloud ile yapılan WhatsApp takibi aynı zamanda kodsuz WhatsApp takip olarak da adlandırılmaktadır.

WhatsApp takip yazılımlarının WhatsApp konuşmalarını görmek dışında farklı işlevleri de mevcuttur. Bu işlevlerden bazılarını şu şekilde belirtebiliriz:

  • SMS kayıtlarını takip etme. Takip ettiğiniz cihaza gelen ve o cihazdan gönderilen tüm SMS kayıtları bu casus programlar vasıtasıyla sahip olduğunuz erişim panelinden rahatlıkla izlenebilmektedir.
  • Takip edilen cihazdan anlık ekran görüntüleri alabilme. Kullandığınız programın ana kontrol panelinden takip ettiğiniz telefon o esnada ne yapıyorsa ona ilişkin ekran görüntüleri alabilirsiniz.  
  • Casus WhatsApp takibi için keylogger kullanma. Yine casus takip programınız ile takip ettiğiniz cihazda girilen tüm şifreleri keylogger özelliği sayesinde kendi panelinizde görebilir ve bu şifrelerin takibini yapabilirsiniz.  
  • Multimedya dosyalarına göz atma. Takip edilen cihazda içerisinde fotoğraf ve videoların da yer aldığı tüm multimedya dosyalarının ne olduğu görülebilmektedir. 

Bilindiği üzere keylogger takip edilen cihazda girilen tüm şifrelerin kaydedildiği bir programdır. İşte WhatsApp takip programı ile aynı zamanda takip ettiğiniz cihazdaki farklı hesapların şifrelerine de erişim sağlayabileceksiniz.

Sonuç olarak hangi programı seçerseniz seçin WhatsApp takip işlemini elbette bir şekilde gerçekleştireceksiniz. Ancak burada önemli olan bu işlemi ne kadar sorunsuz ve rahat bir şekilde yapabildiğinizdir. Bunun için de sizlere önereceğimiz program listemizin başındaki mSpy programı olacaktır. Zira mSpy ile root işlemi yapılmamış Android cihazlarda dahi takip işlemini kolayca gerçekleştirmeniz mümkündür.